Wiem, że teraz mamy takie czasy (i dobrze), że wszystkimi warzywami i owocami możemy cieszyć się przez cały rok. Ale kiedy przychodzi jesień i na horyzoncie pojawia się zima i myśl o świętach te niby dostępne przez cały rok owoce smakują zupełnie inaczej. Na niektóre właśnie teraz zaczyna się ten prawdziwy sezon i dlatego smakują teraz jak nigdy wcześniej ani później. Tak jest np. z owocami granatu czy ananasem. Postanowiłam więc ten wyjątkowy smak i aromat zamknąć w butelce z alkoholem, aby w chłodne wieczory kieliszek domowego trunku poprawiał humor i rozgrzewał, może i Wy skusicie się na taki domową, oryginalną wódkę?

 

Wódka ananasowa z granatem i nutką rozmarynu

 

¼ ananasa

½ owocu granatu

1 mała gałązka rozmarynu

½ łyżeczki soku z limonki

500 ml ulubionej czystej wódki

 

Ananasa obieramy, wycinamy twardy środek i kroimy go w kostkę. Granata obieramy, wyjmujemy pestki.

Pokrojonego ananasa i pestki z granata przekładamy do dużego słoika, zalewamy je wódką. Dodajemy rozmaryn i sok z limonki – słoik zakręcamy i potrząsamy nim. Słoik odstawiamy na 3 dni ( raz dziennie nim potrząsamy).

Po 3 dniach wódka jest gotowa do picia, dlatego przecedzamy ją przez sitko i rozlewamy do butelek. Najlepiej smakuje dobrze schłodzona. Delektujemy się i pijemy na zdrowie!