Kielce, Skarżysko i okolice UWAGA – dziś na mapie Kielc otworzyło się nowe pyszne miejsce. W Plac Cafe napijecie się pysznej kawy, spróbujecie nowej latte z dodatkiem buraka, matachy czy kurkumy, zjecie pyszne ciasta i desery – koniecznie spróbujcie deseru malabi z aromatem różanym. A to dopiero początek kulinarnej przygody która na Was czeka w tym lokalu.

Agnieszka i Wojtek wraz z kucharzem Grzegorzem stworzyli menu bazujące na ich podróżach i na potrawach, które zapadły im w pamięci. Znajdziemy tam np. fascynacje coraz popularniejszą (nie bez powodu) kuchnią izraelską ( wspomniany deser malabi pochodzi właśnie z Izraela, ale gdy będziecie w kawiarni rano skuście się na orientalne śniadanie – pyszną szakszukę czy kremowy hummus z warzywami). Pojawia się też kuchnia włoska ( tu pozycją obowiązkową jest makaron fagotini z gruszką i ricottą w delikatnym sosie alfredo – powiem Wam prawdziwa eksplozja smaku).

W menu nie zabrakło też tart, kanapek na gorąco, oryginalnych sałatek są też rozgrzewające zupy.
O klimatach w lokalu się nie dyskutuje, bo każdy zwraca uwagę na coś innego – ja wystrojem jestem zachwycona – kolory, kanapy przywołują mi w pamięci serial Przyjaciele. Sporo wolnej przestrzeni daje poczucie intymności więc to miejsce doskonały na pogaduchy z przyjaciółmi, randkę jak i rozmowy biznesowe przy kawie.

Gdzie znajdziecie Plac Cafe? – na najbardziej znanej ulicy Sienkiewicza, tuż obok Placu Artystów ja Was tam zapraszam, jest naprawdę pysznie a i ceny bardzo przystępne.

Plac Cafe 
ul. Henryka Sienkiewicza 29
25-007 Kielce, Polska
Highlights info row image 41 343 23 24