Dzięki Trójce Wspaniałych powstała długo przez Was wyczekiwana strona . Paulina i Mateusz zadbali o jej wygląd a Kacper pomału wprowadza 4 lata mojej pracy. Dziękuje Wam Kochani z całego <3 bo bez was ta strona powstałaby za jakieś 10 lat.

Kochane Czytelniczki i Czytelnicy ta strona to także Wasze działo, mam nadzieję, że się Wam spodoba i że będziecie nadal częścią Igraszkowej rodziny, w której teraz łatwiej będzie się poruszać 🙂 Proszę przy tym o chwilę cierpliwości, bo jeszcze nie wszystkie przepisy są dodane, ale patrząc na tempo Kacpra jeszcze kilka dni i baza będzie cała 🙂 Proszę Was zostawcie komentarz czy Wam się podoba i w ogóle, będzie to dla mnie wiele znaczyć.

Jak wyjątkowy dzień no to czas świętować i dziś zamiast zupy, wzniesiemy toast za Was, za Igraszki i za Trójcę – domowym alkoholem, tym razem w wersji kawowej 🙂

Nalewka kawowa a`la Igraszki

½ szklanki ziaren kawy
1 szklanka spirytusu
1 i ½ szklanki wody
2-4 łyżki brązowego cukru

Ziarna kawy wsypujemy do słoika zalewamy je spirytusem, zakręcamy i odstawiamy na minimum 7 dni w ciemne miejsce (im dłużej ziarna zalane będą spirytusem tym lepiej).

 

Wodę gotujemy z cukrem – cukru dodajemy wg uznania, ja osobiście dałam 3 łyżki. Wodę odstawiamy do całkowitego wystygnięcia. Do  dobrze wystudzonej wody z cukrem wlewamy przecedzony kawowy spirytus –wszystko mieszamy i przelewamy do ciemnej butelki. Nalewkę ostawiamy na kolejny tydzień (ale im dłużej postoi tym większej nabierze mocy, a także będzie miała bardziej dojrzały bukiet smaku i kolor ), a potem pijemy na zdrowie!